emblema gurtka
З цією метою в училищі організована робота над виховними проектами «Україна − єдина країна» та «Ми − різні, але об’єднані загальною любов’ю до рідної країни».

Національну свідомість та громадянську позицію молоді необхідно формувати на прикладах героїчного минулого людей, які ставали на захист рідної землі в скрутний час. Ми свято шануємо пам'ять про героїв-земляків, які загинули у Другій світовій війні, вояків УПА, Героїв Небесної Сотні, воїнів загиблих в АТО, героїв-чорнобильців.

Незабутніми є зустрічі з учасниками бойових дій на Сході України, які стають справжніми уроками мужності та патріотизму та вселяють в серця молоді віру в те, що народ, який має у своїй історії таких відданих борців за волю Вітчизни, гідний бути господарем на своїй землі.

Не менш важливим у становленні національної свідомості молодої людини є виховання любові та поваги до рідної мови. Мова-оберіг духовності. Вона єднає родину, народ, державу. З цією метою в училищі проводяться тематичні вечори «Мово рідна, слово рідне...», «Відкрий нам, рідна мово, свої скарбниці золоті», вечір української поезії, свято української пісні, традиційно проводиться тиждень української мови.

Пріоритетним напрямом виховної роботи в училищі є формування позитивної мотивації до обраної професії, професійної свідомості та особистісних якостей майбутніх фахівців. Реалізовувати це завдання допомагають: урочисті зібрання, присвячені Дню знань і посвяті першокурсників в учнівський колектив; Тематичні виховні години; бесіди, на яких класні керівники груп піднімають деонтологічні проблеми спеціальностей, розкривають гуманістичні, особистісні якості майбутніх працівників: співчуття, доброзичливість, терплячість, взаємодовіру, порядність, совість, справедливість, без яких становлення фахівця неможливе.

Підвищена увага приділялася формуванню у учнів усвідомлення важливості навчання, відповідального ставлення до відвідування занять, вироблення навичок трудової дисципліни. У зв’язку з цим організовуються групові збори з питань навчання та дисципліни, особистої відповідальності за виконання навчальних програм, щодо підготовки до проміжної атестації, до сесії, про завдання переддипломної практики тощо.

Утверджуючи здоровий спосіб життя, в училищі розроблений учнівський проект «Ми за здоровий спосіб життя». В рамках проекту викладачі разом з учнями провели концерт-інтерлюдію «Молодь обирає здоров’я», інтерактивні старти «Країна здоров’я», виставки фотогазет та колажів «Спорт і здоров’я», діє відеолекторій «Посміхнись здоров’ю і воно посміхнеться тобі».

Важливою складовою системи виховної роботи є формування правової культури молодої людини. В училищі діє Рада профілактики правопорушень, основним завданням якої є запобігання протиправним вчинкам, пропаганда здорового способу життя. З цією метою налагоджено роботу правового лекторію, проводяться бесіди, диспути на правову тематику, зустрічі з працівниками правоохоронних органів, декада правових знань.

Неабияке значення для майбутнього фахівця має екологічне виховання, завданням якого є виховання любові до природи, необхідності бережливого ставлення до неї. Ефективними в цьому плані є лекції, бесіди, конкурс на краще озеленення аудиторії, території, екскурсії, День довкілля, залучення учнів до участі в природоохоронних акціях, проводимо виховні години «Екологія і моральність», «Стан навколишнього середовища», «Чорнобиль - біль і трагедія України», «Живи, Земле».

Плідно працює у взаємодії та співпраці з адміністрацією, педколективом учнівське самоврядування.

Учнівське самоврядування має розгалужену структуру, складовою якої є учнівська рада училища, рада гуртожитку та системи самоврядування на рівні академічних груп. Внаслідок такої взаємодії зростає ступінь довіри учнів до адміністрації, підвищується рівень культури спілкування, загострюється почуття відповідальності за вирішення питань, що належать до сфери їх компетенції.

Робота учнівської ради дає змогу учням оволодіти навичками громадської роботи, пробудити їх активність, виховати в молоді ініціативність, активність, самостійність, самокритичність, відповідальність, організаторські здібності.

Учнівський колектив не стоїть осторонь питань, турботи про захисників, що боронять нашу державу на Сході країни. Неодноразово учнівське самоврядування відвідували бійців АТО у шпиталях міст Житомира та Бердичева з концертними програмами, подарунками та солодощами, виготовленими власними руками учнів. Долучалися до новорічної акції «Подарунок воїну на передову», проводили акцію в училищі по наданню засобів першої необхідності для бійців.

На збереження кращих традицій навчального закладу та забезпечення наступності поколінь спрямоване проведення традиційних щорічних зустрічей випускників різних років, урочистої посвяти в учні, що відбувається у формі театралізованого дійства.

З метою організації життєдіяльності учнів в позаурочний час, а також задоволення їх інтересів, можливості реалізувати бажання та здібності в училищі діють гуртки: сучасної народної пісні − гурт «Сузір’я», сценічної майстерності та хореографії, технічної творчості, декоративно-прикладної творчості «Планета творчості»

gurtki

Гурток декоративно-прикладної творчості «Планета творчості» відвідують усі бажаючі учні училища. На заняттях гуртківці не лише реалізують свої творчі здібності, а й отримують естетичне, моральне та психологічне задоволення, працюючи за наступними розділами програми:

  • Квілінг.
  • Ізонитка.
  • Бісероплетіння.
  • Орігамі.
  • Вишивка бісером.

Гурток постійно бере участь у виставках не лише у стінах рідного училища, які присвячуються різним визначним подіям, а й у виїзних виставках, а саме:

Захід

Місце проведення

Нагороди

1.

Всеукраїнська виставка-конкурс декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край»

м. Київ

2 диплома І ступеня

2.

Відкритий обласний фестиваль «Райдуга»

м. Іршанськ

Диплом за II місце у номінації декоративно-прикладне мистецтво

3.

Всеукраїнська виставка-конкурс декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край»

м. Житомир

І місце у номінації «Художня вишивка» І, II та III місце у номінації «Квілінг»

4.

Військово-патріотична виставка «Ніхто, крім них» у рамках Всеукраїнського літературно- музичного фестивалю «Розстріляна молодість»

м. Житомир

Диплом дипломанта

5.

Щорічний міській фестиваль творчості дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Повір у себе, і в тебе повірять інші»

м. Житомир

Подяка

6.

Всеукраїнський конкурс творчих робіт серед людей похилого віку та людей з обмеженими можливостями.

м. Житомир

Подяка

7.

Благодійна виставка до дня інваліда

м. Новоград- Волинський

8.

Виставка народного мистецтва «Скарби Полісся» у рамках обласного відкритого конкурсу писанкарства «Воскресни писанко!»

м. Житомир

Також гурток не лишається осторонь патріотичних проектів, таких як «З Україною в серці» та «Підтримай воїна».

Учасники гуртка виготовляли подарунки для воїнів АТО, які перебувають у госпіталях м. Житомира та м. Бердичева. Приймали активну участь у благодійній виставці-продажу виробів художньо-прикладного мистецтва. Зібрані кошти передали на лікування поранених учасників АТО.

Девіз гуртка - «Зроби світ навколо себе прекрасним!». Тож давайте почнемо з малого і світ стане кращим.

Значних успіхів досягай учасники художньої самодіяльності училища, беручи участь у концертних програмах м. Житомира та області. Гурт «Сузір’я» став переможцем Міжнародного фестивалю «Я вірю» (м. Львів), неодноразово займав призові місця на обласному фестивалі «Райдуга» (м. Іршанськ), а на фестивалях «Сяйво надії» та «На крилах надії» отримав «Гран-прі».

Крім цього, гурт «Сузір’я» нагороджений дипломом Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організації інвалідів України», є Дипломантом І та II молодіжного інклюзивного театрального фестивалю «Театр без кордонів». Впродовж багатьох років «Сузір’я» є неодмінним учасником обласного і міського фестивалів творчості дітей та молоді з особливими потребами «Повір у себе і в тебе повірять інші» та «Від серця до серця».

Важливою складовою виховної роботи є волонтерський рух. Серед головних заходів − шефська допомога учасникам АТО та членам їх сімей, ветеранам училища, благодійні новорічно-різдвяні акції для дітей інтернат них установ області та інші.

При училищі створений спортивний клуб, членами якого є учні та викладачі навчального закладу. У розпорядженні членів клубу тренажерна зала, оснащена сучасними тренажерами та необхідним інвентарем. В училищі працюють спортивні секції: настільного тенісу, шашок, дартсу, пауерліфтингу, армспорту. Різноманітними формами спортивної роботи у позаурочний час охоплено близько 140 учнів. Спортивно-масова робота проводиться у формі різноманітних внутріучилищних, районних та обласних змаганнях.

Високу ефективність цієї роботи засвідчують наші показники серед вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Житомирської області:

  • з армспорту:
    • Три майстра спорту: Луцишин Дмитро, Ренкас микола, Щирська Ганна;
    • Три кандидат у майстри спорту: Машошина Аліна, Нагорний Андрій, Слобожан Сергій;
    • І розряд 7 учнів: Правило Сергій, Дикий Іван, Мельничук Олексій, Ігнатченко Андрій, Гаврилюк Михайло, Пилипчук Костянтин, Денисевич Богдан;
    • II розряд − Шибецький Владислав, Сердюк Роман;
  • з пауерліфтингу:
    • Кандидат у майстри спорту – Нагорний Андрій, Луцишин Дмитро,
    • II розряд: Дикий Іван, Ренкас Микола;
  • з настільного тенісу:
    • Кандидат у майстри спорту: Гаврилюк Михайло,
    • І розряд − Бумар Інна.
  • За цей період наші спортсмени стали:
    • Чемпіоном України з пауерліфтінгу − 1 особа, з армспорту − 3 особи;
    • призери Чемпіонату України з пауерліфтінгу − 1 особа, з армспорту − 4.

Спортсмени училища також неодноразово ставали призерами та чемпіонами області з вищезгаданих видів спорту, а також з волейболу, настільного тенісу, шашок.

Поряд з іншими напрямками виховної роботи ведеться не менш значима робота з батьками.

В роботі з батьками учнів ставляться питання ознайомлення з умовами сімейного виховання, розуміння пріоритету виховання дітей у сім'ї та гуманних взаємин між членами кожної родини, створення сприятливої трудової атмосфери в сімї, культури поведінки, а також залучення до традицій родинно-побутової культури українців.

В ЖВПУ-І регулярно проводяться батьківські збори, лекції, які перетворюються часто у вечори питань і відповідей.

Невід’ємною складовою виховання учнів ЖВПУ-І є діяльність музею історії радіотелеапаратури, в якому проводяться екскурсії, виховні години, зустрічі з ветеранами, випускниками та презентації тематичних експозицій.

В рамках виховного проекту «Візьми в друзі музей» проводиться музейна освітня програма «Вивчаємо свій край».

У системі виховної роботи училища особлива увага приділяється виховній роботі в учнівському гуртожитку, де проживає близько 250 осіб. Питання побуту, навчання, дозвілля учнів знаходяться під постійним контролем адміністрації, класних керівників, медичних сестер, вихователів. У гуртожитку створені належні умови для проживання та проведення змістовного дозвілля його мешканців. Організовано щоденне чергування педагогічних працівників, які надають консультації з навчальних дисциплін, спостерігають за емоційно-психологічним станом мешканців.

Виховна робота у гуртожитку спрямована на те, щоб тут панував затишок та довірлива атмосфера, щоб гуртожиток став для учнів другою домівкою. Вихователі дбають про формування здорового морально-психологічного клімату, організовують проведення засідань учнівської ради гуртожитку, постійно проводять індивідуальну роботу із учнями, тісно співпрацюють з їх батьками, особливу увагу приділяють учням, які потребують підвищеної педагогічної уваги та соціального захисту.

Отже, можна стверджувати, що завдяки правильно спланованій змістовній та цікавій для учнів виховній роботі та організованому соціальному захисту, активній роботі органів самоврядування та педагогічних працівників, у ЖВПУ-І створена сприятлива атмосфера для професійного становлення майбутніх фахівців та є всі необхідні умови для їх повноцінного морально-духовного розвитку.