Стратегічною метою фізичного виховання в ЖВПУ-І є формування фізичного, морального та психологічного здоров’я учнів і викладачів, усвідомленої потреби у фізичному вдосконаленні, розвитку в учнів інтересу й звичок до самостійних занять фізичною культурою, набуття знань й умінь здорового способу життя. У зв’зку з цим розширився календар змагань, а також програма традиційних комплексних спартакіад училища.

Мінгазов Руслан РіфовичКрім навчального процесу, у позанавчальний час здійснюється спортивно-оздоровча робота учнів відповідно до їх попиту. На базі училища організовано заняття із різних видів спорту, що дозволяє учням за власним бажанням бути членом однієї із спортивних секцій.

Враховуючи матеріально-технічну базу, традиції, інтереси, учнів та педагогічного складу, в училищі діють секції з наступних видів: волейбол, настільний теніс, шашки, дартс, пауерліфтінг, що дозволяє близько 150 учням та викладачам покращувати рівень своєї спортивної майстерності.

Традиційно з метою формування фізичної культури, пропагування здорового способу життя в училищі проводяться спортивні змагання, Дні здоров’я, чемпіонати училища, з різних видів спорту, святкові дійства на відзначення Дня Збройних сил України, спортивно-розважальні заходи, свята сили, краси і здоров’я.

Спортивно-масова робота проводиться у формі різноманітних училищних, районних та обласних змаганнях. Високу ефективність цієї роботи засвідчують наші показники серед вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Житомирської області:

З армреслінгу:

sport arm
Майстер спорту – Луцишин Дмитро, Ренкас Микола, Щирська Ганна; Кандидат у майстри спорту – Машошина Аліна, Нагорний Андрій, Слобожан Сергій; І розряд – Правило Сергій, Дикий Іван, Мельничук Андрій, Ігнатченко Андрій, Гаврилюк Михайло, Пилипчук Констянтин, Денисевич Богдан; ІІ розряд – Шибецький Владислав, Сердюк Роман.

З пауерліфтінгу:

sport power
Майстер спорту – Машошина Аліна; Кандидат у майстри спорту – Нагорний Аднрій, Луцишин Дмитро; ІІ розряд –Дикий Іван, Ренкас Микола.

З настільного тенісу:

sport tenis 13
Кандидат у майстри спорту – Гаврилюк Михайло; І розряд – Бумар Інна.

Чемпіоном України з пауерліфтінгу – 1 особа, з армспорту – 3 особи; призери Чемпіонату України з пауерліфтінгу – 1особа, з армспорту – 4.

Спортсмени училища також неодноразово ставали призерами та чемпіонами області з вищезгаданих видів спорту, а також з волейболу, настільного тенісу, шашок.

Багатоступеневість системи змагань дає можливість учням брати участь у змаганнях 4-5 разів протягом навчального року. Такій активності сприяє і правильно укладений календар спортивно-масових заходів, добір доступних видів спорту та можливість участі в них учнів із різних рівнем підготовленості. Головне місце серед змагань посідає комплексна спартакіада навчального закладу, основними завданнями якої є:

sport2

  • популяризація в училищі доступних видів спорту для ефективних засобів фізичного гарту та підвищення рівня загальної працездатності;
  • визначення кращих спортсменів навчального закладу, комплектування збірних команд училища для участі в змаганнях міського, обласного й національного рівнів;
  • фізична реабілітація учнів з особливими потребами.

Спортсмени училища кожен рік приймають участь у чемпіонаті України по пауерліфтингу. У 2015 році Нагорний Андрій здобув золото. Збірна команда училища з армреслінгу є постійним учасником Чемпіонату України. В цьому році наші спортсмени вибороли: шість золотих, три срібних і одну бронзову медалі. Чемпіонами України стали: Луцишин Дмитро, Щирська Ганна, Ренкас Микола, Машошина Аліна, Матюк Дарія. На даний час вони готуються до участі у чемпіонаті Європи.

Не відстають від учнів і викладачі училища. Команда викладачів училища стала переможницею VII обласних спортивних ігор серед працівників соціальної сфери.

Результати спортивно-масової роботи висвітлюються в училищних, міських та обласних засобах масової інформації.

Рекомендовано до ознайомлення: