31 травня Всесвітній день відмови від тютюну. Цей день покликаний звернути увагу суспільства на величезну шкоду нікотинової залежності на здоров’я людини, залучити лікарів до боротьби з палінням та проводити профілактичні та просвітницькі заходи.

Тютюнопаління є найпоширенішою шкідливою звичкою у світі. Щорічно тютюн призводить майже до 6 мільйонів випадків смертей, з яких більше 5 мільйонів випадків відбувається серед споживачів і колишніх споживачів тютюну, і більше 600 000 – серед людей, що не палять, але піддаються дії вторинного тютюнового диму. В середньому, кожні 10 секунд на планеті помирає 1 завзятий курець.

Паління впливає на усі системи організму людини. Найбільшої шкоди паління завдає серцево-судинній і дихальній системам, а також є чинником, що провокує появи ракових пухлин. Крім того, під впливом паління значно знижується опірність легенів до різних інфекційних захворювань, зокрема до туберкульозу.

Доведено, що паління негативно впливає на репродуктивну систему як чоловіків, так і жінок. Під час вагітності паління збільшує ризик невиношування вагітності в середньому на 25%. Нікотин легко проникає через плацентарний бар’єр і впливає на мозок дитини, що самим негативним чином впливає на його подальший інтелектуальний потенціал, порушується розвиток мовної та слухової зони, знижується здатність контролювати емоції, фокусувати і утримувати увагу.

Щоб попередити різні захворювання викликані палінням, а також заохотити учнів та працівників нашого навчального закладу вести здоровий образ життя бібліотекар Ягоджинська С.В. разом з учнями провели акцію «Обміняй цигарку на солодощі!», розповіли присутнім про шкідливість паління та його наслідки для організму людини.

Ми у Facebook

Додати коментар


Захисний код
Оновити