9 жовтня відбулася загальноучилищна лінійка на тему: «Захищай і люби Україну – свою країну», до Свята Покрови, Дня козацтва та захисника України. Захід проходив у формі усного журналу, розділами якого стали: «Свято Покрови», «Славне козацтво», «День захисника України». Учні прочитали вірши про козаків, Україну, воїнів-захисників, подивилися презентацію «Слідами пам’яті людської» та відеофільм про Українську Народну Республіку (до 100-річчя української революції 1917-1921рр.).

З давних-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. Відомий український етнограф Олекса Воропай писав, що після зруйнування Катериною ІІ Запорізької Січі, козаки, їдучі за Дунай, несли з собою ікону Покрови Пресвятої Богородиці. Богородиця символізує образ матері-землі, Берегиню.

Козак – це, передусім, воїн за духом, який воюватиме за честь і свободу. Шляхетність, мудрість, відвага – три основні прикмети козака: шляхетного – не підкупиш, мудрого – не обдуриш, мужнього – не злякаєш!

Члени краєзнавчого гуртка «Пілігрим» поділилися своїми спогадами про відвідування краєзнавчого музею села Кодня, історія якого пов’язана з Коліївщиною, повстанням гайдамаків за свою свободу. Після придушення гайдамацького повстання польсько-шляхетський уряд відправляв повсталих гайдамаків для розправи у село Кодню. Це село навіки вписано в історію українського народу. У 1968 р. тут, до 200-річчя Коліївщини, встановлено пам’ятник мужнім борцям за волю народу. Могила Коліївщини у Кодні – це єдина на сьогодні в Україні могила гайдамаків, хоча поховань було у нашим краї тридцять.

День захисника України - це свято мужності й геройства, це всенародне свято, бо захисниками Вітчизни є учасники національно-визвольних рухів 17-18 ст., 20 ст., учасники революції Гідності 21 ст., добровольці, військові, волонтери. Збройні Сили України своїми славними традиціями зобов’язані козацтву.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити