4 грудня в актовій залі училища відбулася загальноучилищна лінійка присвячена Міжнародному Дню інваліда. Серед запрошених гостей були присутні: Василівський Валерій Вільгельмович, директор обласного центру по нарахуванню та здійснення соціальних виплат; учні з Житомирської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату № 1; студенти з Житомирського державного університету імені Івана Франка, волонтерська група – інтерактивний театр «Різні разом», директор навчально-методичного центру з інклюзії Тарнавська Наталія Петрівна; Житомирська обласна громадська організація «Діти Сонця», директор Кісішвілі Сніжана; вокальний колектив «Сузір’я», керівник вокального гуртка: Волотовська Олена Григорівна, випускниці - солістки вокального колективу «Сузір’я» Анна Сусловець та Селиванова Марина.

Поряд з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені. Вони погано чують або глухі, мають порушення мовлення або німі, погано бачать або сліпі. Слово «інвалід» походить з латинської мови і означає «важко поранений», «слабкий», «безсилий». Люди з обмеженими можливостями – це ті, хто з певних причин не може повноцінно забезпечувати себе, доглядати за собою. У давні часи і аж до кінця ХХ століття у людей з інвалідністю, було дуже мало шансів на виживання взагалі. Сучасне суспільство нарешті вирішило зробити крок до власної цивілізованості. В кінці двадцятого сторіччя, з 1983-го по 1992-й рік, Організацією Об’єднаних Націй було проведено своєрідне «Десятиліття людей з інвалідністю». Про проблеми людей з інвалідністю заговорили, питання перевели в площину активних практичних рішень, права людей з інвалідністю почали закріплювати на законодавчому рівні. Робота прийняла системний характер.

У 1992-му році на 47-й сесії Генеральна Асамблея ООН проголосила щорічну подію всесвітнього масштабу - 3-е грудня стало датою Міжнародного дня людей з інвалідністю. Заходи, до яких в цей День закликає всі країни ця шановна міжнародна організація, спрямовані на інтеграцію людей з інвалідністю у життя нашого суспільства. На сьогодні у світі налічується понад мільярд людей з інвалідністю, що становить близько 15 відсотків населення усього світу. В Україні кількість таких людей складає біля 3 мільйонів людей – це 7 відсотків до загальної кількості населення, 2 відсотки з них або біля 200 тисяч - це діти. Захищаючи гідності людей з інвалідністю ми захищаємо своє людське обличчя. Інвалідність - це не вирок. Практика показує, що люди з інвалідністю можуть бути і стають повноцінними і високо ефективними членами суспільства, відмінними фахівцями і навіть політиками, економістами, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, в тому числі і абсолютно здорових членів нашого суспільства.

Додати коментар


Захисний код
Оновити