Конфлікти – це норма життя. Коли вам здається, що у вашому житті немає конфліктів, перевірте, чи є у вас пульс.

Ч. Ліксон

Ми живемо у світі, де сонячне світло порозуміння часто заступають темні хмари образ, холодний вітер підозр, блискавки конфліктів. Як зберегти прекрасну погоду в нашій душі, жити в мирі і радості? Як не «змокнути» під дощем непорозуміння і як допомогти в цьому іншим?

20 грудня 2018 року на ці питання намагались дати відповідь учасники обласної методичної секції голів методичних комісій класних керівників та вихователів ПТНЗ, яка проходила на базі ЦПТО м. Житомира.

Форма проведення – методична дилема.

Традиційно секцію розпочала Чистякова В.П., методист НМК ПТО, яка наголосила, що однією з актуальних проблем сучасного суспільства є проблема конструктивної співпраці та взаємодії. У зв'язку з цим проблема соціальних конфліктів стала предметом вивчення багатьох наук, таких як філософія, соціологія, політологія, педагогіка, психологія і т. д. У 80-ті роки XX ст. у багатьох країнах світу виникли конфліктологічні центри, а 1986 р. в Австралії за ініціативою ООН було створено міжнародний центр розв'язання конфліктів. Останнім часом наука конфліктологія набуває дедалі більш практичного значення.

З інформацією про типи конфліктів та управління конфліктною ситуацією виступили голова методичної комісії класних керівників і вихователів АПЛ Дубовчук Н.В. та вихователь гуртожитку ЖППЛ Васильєва А.І. Про те, як уникнути суперечностей та запобігти конфліктам у взаєминах з підлітками розповіла голова методичної комісії класних керівників ДНЗ «ОПЛ» Дубік Н.П.

Толерантність відіграє значну роль у запобіганні конфліктам, тому про значення толерантності у формуванні цілісної особистості молодої людини доповіла голова методичної комісії КСРУ «ЖВПУ- інтернат» Купрієнко А.В.

Під час роботи секції практичний психолог ЦПТО м. Житомира Завадська Н.В. презентувала методику профілактики аутоагресії та зупинилась на особливостях індивідуального підходу в роботі з підлітками.

Високу зацікавленість отримав виступ соціального педагога ЦПТО м. Житомира Присяжнюк В.Ю. щодо техніки медіації у врегулюванні конфліктів. З теоретичним матеріалом щодо питання медіації ознайомила голова методичної комісії класних керівників ГВПУНТ Солякова Т.В.

З навчальним закладом учасників секції ознайомила заступник директора з НВР ЦПТО м. Житомира Чайкіна Н.Р. Робота секції завершилась відвідуванням виховного позаурочного заходу – музичне шоу «Новорічні віншування», яке підготували класні керівники спільно з керівниками гуртків, який також відвідали наші педагогічні працівники Купрієнко А.В. та Олексюк Т.А. Проведений захід одержав схвальні відгуки серед учасників секції. Отримана інформація та матеріали семінару будуть обговорені в училищі на методичній комісії № 5 та в подальшому будуть використовуватись у виховній роботі нашого закладу.

Методист Жидецька О.О.

Додати коментар


Захисний код
Оновити