Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього.

- М. Рильський

У кожній демократичній країні світу забезпечення доступу осіб з особливими потребами до здобуття повноцінної вищої освіти визнано одним із пріоритетних завдань суспільства та держави.

1

Професійне навчання молодих людей з обмеженими фізичними можливостями – найбільш ефективний механізм підвищення їх соціального статусу і захищеності. Також, це сприяє підвищенню суспільної продуктивності та розв’язанню соціальних проблем особливих людей.

50 років нас віддаляє від того часу, коли наказом Міністерства соціального забезпечення УРСР № 12 від 23.06.1969 р. з ініціативи двічі героя Радянського Союзу, командира Чернігівсько –Волинського партизанського з’єднання, на той час Міністра соціального забезпечення УРСР Олексія Федорова, створено Житомирське профтехучилище-інтернат для інвалідів. Навчальний заклад мав здійснювати підготовку молодших спеціалістів з особливими потребами з ремонту електроапаратури та машин побутового й промислового призначення.

У вересні 1969 року до навчального закладу було зараховано 235 студентів: на спеціальність «Радіомеханік» – 140 чол. та «Слюсар електрик» – 95 чол.

Першим директором технікуму у 1969 році призначено Яковлєва Семена Петровича ветерана Великої Вітчизняної війни, учасника партизанського руху, людину неабияких організаторських здібностей.

2

У цьому ж році був сформовано перший педагогічний колектив, який налічував 14 педагогів. У 1971 році навчальний заклад дав путівки у самостійне життя першим 235 випускникам.

У період з 1981 року по травень 1997 року колектив профтехучилища-інтернату очолював директор Левченко Микола Григорович , викладач вищої категорії, нагороджений Знаком «Відмінник освіти України».

Природжене вміння Миколи Григоровича налагоджувати партнерські стосунки, домовлятися, працювати з людьми, а також його невичерпна енергія втілилися у побудову спортивного залу, нового приміщення бібліотеки, котельні та добудови чотирьохповерхового навчального корпусу.

З 1 вересня 1986 профтехучилище-інтернат було переведено в розряд середніх професійно технічних училищ (СПТУ-І).

Вже у 1992 році Житомирське СПТУ-І реорганізоване у Житомирський технічний ліцей-інтернат. На той час учні ліцею одержували робітничу кваліфікацію уже з трьох професій.

enko У травні 1997 року директором Житомирського технічного ліцею-інтернату призначена Єнько Олена Миколаївна , викладача вищої категорії, заслуженого працівника освіти України.

За час роботи О.М. Єнько у навчальному закладі пройшли значні зміни. У 2002-2003 рр. училище змінило специфіку підготовки спеціалістів і здійснило набір учнів на спеціальності «Бухгалтерський облік», «Конструювання, виробництво та технічне обслуговування радіотехнічних пристроїв» та «Діловодство».

У лютому 2002 року технічний ліцей – інтернат реорганізовано в Житомирське вище професійне училище – інтернат (ЖВПУ-І).

З 2002 року ЖВПУ-і здійснює підготовку молодших спеціалістів за спеціальністю «Соціальна робота». При цьому навчальний заклад незмінно готує спеціалістів для економіки України – майстрів-слюсарів з ремонту електроапаратури та машин побутового і промислового призначення, майстрів з ремонту годинників і фотоапаратури, механіків-слюсарів з ремонту електрообчислювальних машин та арифмометрів. Також, відбулося збільшення кількості спеціалізованих кабінетів. Зокрема обладнані нові класи з використанням комп’ютерних технологій, лабораторія приготування їжі, лабораторія машинопису та інші. Була продовжена робота по вдосконаленню навчально-матеріальної бази, соціально-побутових умов життя учнів, навчально-методичної роботи.

З 26 січня 2016 року рішенням Житомирської обласної ради № 128, відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» на посаду директора Житомирського вищого професійного училища-інтернату призначено кандидата педагогічних наук, доцента Дерев’янко Олену Василівну .

Загалом, за 50 років діяльності навчальний заклад перетворився із спеціалізованого закладу освіти для дітей-інвалідів у сучасний навчальний заклад з хорошою репутацією та конкурентоздатними випускниками. Завдяки самовідданій праці педагогів, успішному навчанню багатьох поколінь учнів, доброзичливій підтримці усіх небайдужих людей, Житомирське вище професійне училище-інтернат по праву є загальновизнаним у нашій державі.

КСРУ ЖВПУ-І – це заклад із сучасними навчальними корпусами, де обладнано більше 20 лабораторій та кабінетів, спортивним комплексом, цілим містечком будівель: гуртожитком, бібліотекою, їдальнею, майстернями та власною котельнею. Найціннішим надбанням училища є колектив педагогів та співробітників, які передають майбутнім фахівцям свій великий практичний та життєвий досвід. Найбільшою гордістю нашого училища є учні, які мають змогу здобути не тільки якісну освіту, а й всебічний духовний розвиток.

Історія училища багата долями своїх вихованців. За 50 років діяльності навчальним закладом підготовлено більше п’ятнадцяти тисяч молодших спеціалістів та кваліфікованих робітників, які можуть працювати у різних галузях народного господарства України. Серед них – як першокласні спеціалісти, так і політики, чиновники, підприємці, науковці та навіть співаки.

Спільними зусиллями педагогів, працівників та учнів училища продовжуємо творити свою історію. Ми примножуємо здобутки, відповідально та цілеспрямовано виконуємо поставлені завдання з підготовки висококваліфікованих спеціалістів з числа молодих людей з особливими потребами.

Житомирське вище професійне училище-інтернат впевнено крокує у світле майбутнє!