Гранти для ветеранів: на Житомирщині схвалено 60 бізнес-проєктів

Гранти для ветеранів

З початку дії державної програми «Гранти для ветеранів та членів їх сімей» жителі Житомирської області активно долучаються до розвитку підприємництва. Зі 154 заяв на отримання гранту, поданих з початку програми, 60 бізнес-проєктів були схвалені Державним центром зайнятості на реалізацію. Загальна сума виділених державних коштів на підтримку цих проєктів складає 28,9 мільйона гривень, а середній розмір одного гранту становить близько 480 тисяч гривень.

Ветерани та члени їхніх сімей реалізують свої бізнес-ідеї

Серед тих, хто отримав гранти, 36 осіб є учасниками бойових дій, а 24 – дружинами ветеранів. Більшість переможців (37 осіб) – це чинні фізичні особи-підприємці, які скористалися можливістю масштабувати свій бізнес за підтримки держави. Ще 23 грантери (38%) вперше стартували у підприємництві, використовуючи кошти, отримані за програмою.

Зростання кількості учасників програми та інвестицій

У 2024 році кількість заяв на отримання «ветеранських» грантів значно зросла. Якщо у 2023 році було схвалено лише 16 заяв із 35, то цього року – вже 44 зі 119. Відповідно, збільшилася і сума державних інвестицій: у 2023 році було виділено близько 8 мільйонів гривень, а у 2024-му – понад 21 мільйон гривень.

Різноманітність бізнес-ідей грантоотримувачів

Бізнес-ідеї, які планують реалізувати грантоотримувачі, охоплюють широкий спектр галузей. Серед проєктів – відкриття магазинів, кав’ярень, салонів краси, дитячих розважальних центрів, м’ясопереробних та коптильних цехів, майстерень з виготовлення шкіряних аксесуарів, створення суші-барів. Також заплановано вирощування тепличних овочів, зернових культур, виготовлення борошна, надання послуг з обробітку полів агродронами, організація вантажних перевезень та шиномонтажу, розширення швейних майстерень, закладів ресторанного господарства та виробництва залізобетонних виробів.

Ця ініціатива стала потужним інструментом підтримки ветеранів та їх сімей, надаючи їм можливість реалізувати свої підприємницькі ідеї та зробити свій внесок у розвиток економіки регіону.

Раніше ми писали про Центри життєстійкості – де на Житомирщині отримати безоплатні послуги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *