З серпня 2024 року на Житомирщині активно працюють вісім Центрів життєстійкості, створених для підтримки населення в умовах війни. Нові безбар’єрні простори стали доступними в різних громадах області, зокрема, нещодавно відкритий центр у Коростенській громаді, а ще один готується до запуску у Звягелі.
Безоплатна психосоціальна підтримка та навчання
Основний напрямок діяльності Центрів життєстійкості – це надання безоплатної психосоціальної підтримки. Відвідувачі мають можливість отримати консультації психологів, взяти участь у групах взаємопідтримки, долучитися до волонтерських ініціатив та пройти тренінги за міжнародними програмами. Для мешканців громади, які прагнуть покращити свої навички самодопомоги або розвивати батьківські компетенції, центри пропонують спеціалізовані заняття.
Доступні центри життєстійкості на Житомирщині
У Житомирській області Центри життєстійкості працюють за такими адресами:
- Бердичів, вулиця Руська, 18;
- село Волиця, вулиця Житомирська, 150/2;
- Житомир, майдан Польовий, 8, вхід зі сторони парку “Космонавт”;
- Коростень, вулиця Ольгінська, 9;
- Любар, вулиця Незалежності, 72;
- Малин, вулиця Дорошок, 20;
- Ружин, вулиця Соборна, будинок 44;
- село Садки, вулиця Миру, 5А.
Центри життєстійкості облаштовані за принципами безбар’єрності, мають кімнати для індивідуальних та групових занять, зони очікування, дитячі кімнати та душові. Ці простори забезпечують комфортні умови для кожного відвідувача, незалежно від його потреб.
Міністерство соціальної політики України, яке відповідає за запуск Центрів життєстійкості, зазначає, що до кінця літа 2024 року планується відкриття ще близько 100 таких центрів по всій Україні. На момент червня 2024 року таких центрів вже працювало 100 у 22 областях України.
Раніше виявлено зростання випадків COVID-19 на Житомирщині.