У Житомирській області жителів закликають утриматися від купівлі риби невідомого походження через забруднення річки Сейм, що розташована в Сумській та Чернігівській областях. Це попередження стало актуальним після виявлення масової загибелі риби та інших живих організмів у водоймах, зокрема й у річці Десна, яка протікає через Чернігівщину та Київщину.
Рекомендації щодо безпечної покупки риби
Про небезпеку, що виникла, повідомляє Житомирська міська рада з посиланням на міське управління ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області. У зв’язку з цим фахівці рекомендують місцевим жителям утриматися від придбання та споживання риби невідомого походження, особливо тієї, що продається в несанкціонованих місцях. Це стосується свіжої, сирої, копченої, сушеної та мороженої риби, яку можуть продавати на стихійних ринках.
Держпродспоживслужба закликає купувати рибу тільки в перевірених місцях
Житомирське районне управління Держпродспоживслужби також закликає жителів області купувати рибу та рибопродукти тільки в законних місцях торгівлі, таких як магазини та супермаркети, де за безпечність продукції відповідає адміністрація. Крім того, рекомендується здійснювати покупки на ринках і торговельних майданчиках, де діє державна лабораторія ветеринарно-санітарної експертизи. Лабораторії здійснюють обов’язковий контроль за якістю та безпечністю продукції, що реалізується, зокрема, рибних продуктів.
Міністр екології прокоментував ситуацію із забрудненням
Раніше, 28 серпня, міністр екології та природних ресурсів Руслан Стрілець повідомив про наслідки забруднення річки Сейм під час національного телемарафону. Міністр запевнив, що загрози для питного водопостачання населення немає, оскільки водозабори для питної води з річок Сейм і Десна в Чернігівській та Сумській областях не здійснюються. Він також зазначив, що місцеві влади вживають усіх необхідних заходів, аби запобігти негативним наслідкам для населення. Зокрема, заборонено купання, вилов риби та використання річкової води для господарських потреб на річках Сейм та Десна. Ситуацію ретельно моніторять, щоб контролювати якість води та вчасно реагувати на будь-які зміни.
Раніше стало відомо, що у Житомирі створять сучасний лабораторний центр для оцінки шкоди довкіллю.