Фокус-група експертів провела чергове засідання, присвячене розробці Екологічної стратегії Житомирської громади. На засіданні обговорювалися плани заходів, спрямованих на виконання завдань у різних екологічних секторах, таких як водні ресурси, атмосферне повітря, управління відходами, земельні ресурси та інтегровані заходи.
Основні заходи стратегії та їх реалізація
Одним із пріоритетних напрямів стратегії є облаштування сучасної системи моніторингу якості атмосферного повітря. Як зазначила Ірина Давидова, експертка з питань атмосферного повітря, серед ключових заходів – зменшення впливу транспорту на стан повітря в центрі міста, що включає розвантаження міського центру від приватного транспорту. Крім того, планується створення 329 км веломережі до 2050 року, відмова від викопного палива та перехід на відновлювані джерела енергії.
У сфері управління відходами експертка Марія Корбут наголосила на важливості вдосконалення системи поводження з відходами, зокрема, будівельними та органічними. Ці заходи дозволять ефективніше управляти відходами та зменшити їх негативний вплив на довкілля.
Також було розглянуто заходи для покращення стану водних ресурсів. Ганна Кирейцева, експертка з водних ресурсів, зазначила, що до плану інтегрованого управління водними ресурсами буде включено розробку меж водоохоронних зон та програму відновлення водосховищ Відсічне та Житомирське.
Екологічна стратегія Житомира: плани та перспективи
Окрім цього, експерти працюють над Планом дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату громади до 2050 року. Ольга Лящук із ГО «Екоклуб» представила методологічний підхід до адаптації цього плану, а Галина Журавська надала пропозиції щодо синхронізації заходів екологічної стратегії з іншими ініціативами.
Розробка Екологічної стратегії Житомирської громади здійснюється Житомирською міською радою у співпраці з німецькою урядовою компанією GIZ GmbH за фінансової підтримки урядів Німеччини та Швейцарії.
Раніше Житомирщина збільшила надходження екологічного податку до бюджету на 4,5 млн грн.