З початку 2024 року в Житомирській області зареєстровано 878 пожеж в екосистемах, і однією з основних причин їх виникнення є самовільне спалення трави. За такі порушення передбачені штрафи, які складають від 3400 гривень. Про це повідомив інспектор Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій (ГУ ДСНС) в Житомирській області Костянтин Мельник.
Інспектор наголосив на негативних наслідках, які викликані спалюванням сухої трави та листя. Це не тільки забруднює повітря та ґрунт, але й призводить до загибелі тварин. З метою запобігання подібним пожежам рятувальники провели профілактичний рейд у селі Клітчин Житомирського району, інформуючи громадян про адміністративну відповідальність та можливі штрафи.
Ситуація в місцевих громадах
Жителі села Клітчин також висловили стурбованість з приводу проблеми. Леонід, місцевий мешканець, розповів, як вогонь у селі знищив кілька помешкань, зазначивши, що під Овручем вигоріли три села і його брат рятував свою хату, оскільки його господарство згоріло. Він підкреслив, що сам не спалює суху траву та листя, а збирає їх на купи для перегнивання, щоб використовувати як добриво.
Лариса, ще одна жителька села, також підтримала цю думку, зазначивши, що вже шість років живе в селі й майже не палять, а все зілля і сміття йдуть на перегній. Вона висловила занепокоєння щодо людської безграмотності та безвідповідальності, що призводять до пожеж.
В умовах висхідної кількості пожеж важливо, щоб громади усвідомлювали відповідальність за свої дії та дотримувалися правил безпеки.
Раніше стало відомо, що у Житомирі створять сучасний лабораторний центр для оцінки шкоди довкіллю.