Державна служба геології та надр України підготувала список родовищ корисних копалин, які будуть виставлені на аукціон для отримання дозволів на користування. Це рішення стало частиною ініціативи, спрямованої на забезпечення економічного розвитку та зміцнення обороноздатності країни.
Прозорі механізми для інвесторів
Документ, що пропонує прозорі механізми отримання спеціальних дозволів, був розроблений у відповідь на рішення Ради національної безпеки й оборони України, ухвалене ще в липні 2021 року. Основна мета — підвищення інвестиційної привабливості сфери надрокористування, що допоможе залучити більше інвестицій до країни.
Корисні копалини, які виставлять на аукціон
На аукціонах в Україні пропонується надавати у користування надра, де видобувають широкий спектр корисних копалин, включаючи алюміній, апатит, барит, берилій, графіт, золото, ніобій, олово, а також різні руди (залізну, кобальту, літієві, марганцеві, міді, нікелю).
Житомирщина: родовище титанових, олов’яних та мідних руд
Житомирська область виділяється покладами титанових руд, олова та міді. Відомі родовища титанових руд включають Верхньо-Іршинське, Злобицьке, Іршанське та інші. Щодо олова, то заплановано видобуток на ділянках Сущано-Пержанської зони, а мідні руди добуватимуть на ділянці рудопрояву Залізняки.
Інструменти для моніторингу надрокористування
Зазначимо, що у 2021 році в Україні була створена онлайн-карта використання надр, що дозволяє відстежувати, кому належать видобувні компанії, терміни дії дозволів, ренту, що нараховується, та її сплату. Це дозволяє забезпечити прозорість у сфері надрокористування та зменшити корупційні ризики.
Таким чином, аукціони на видобуток корисних копалин у Житомирській області можуть стати важливим кроком у розвитку економіки регіону та країни в цілому.
Раніше стало відомо про забруднення річки Сейм.