9 вересня 2024 року Міністерство освіти й науки України презентувало новий дашборд, що демонструє рівні ризику безпеки в освітніх закладах по всій країні. Це стало результатом глибокого аналізу, який має на меті врахувати безпекові ризики під час формування освітніх політик.
Як формується оцінка ризиків
Згідно з інформацією пресслужби МОН, цей перелік громад був створений на основі Методики оцінювання ризиків, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 2 серпня 2024 року № 866. Розробка методики відбулася за участю фахівців з різних державних органів, таких як Генштаб, ДСНС, Мінвідновлення та Мінстратегпром. Це має на меті забезпечити більш ефективне планування освітніх заходів, з урахуванням нинішніх загроз.
Класифікація рівнів ризику
Відповідно до нової методики, виділяють п’ять категорій ризику безпеки для освітніх установ:
- Непереборний — для тимчасово окупованих регіонів та територій, де відбуваються активні бойові дії.
- Дуже високий — для громад, які знаходяться на відстані до 45 км від ліній активних бойових дій або від кордонів з країнами-агресорами.
- Високий — для територій, де заклади освіти знаходяться поза зоною артилерійського обстрілу, проте все ще під загрозою інших видів атак.
- Помірний — для громад, розташованих на відстані до 90 км від активних бойових дій.
- Задовільний — рівень ризику, за якого навчальні заклади можуть функціонувати в безпечному режимі.
Ситуація у Житомирській області
На території Житомирщини чотири громади, які знаходяться поблизу білоруського кордону, потрапили до категорії «дуже високого» ризику. Ще п’ять громад на півночі області були класифіковані як «високий» ризик. Водночас 18 громад, у тому числі Житомирська та Бердичівська, отримали оцінку «помірний».
МОН підкреслює, що з детальним переліком територіальних громад можна ознайомитися на спеціально розробленому дашборді. Це стане важливим інструментом для батьків, педагогів і керівників навчальних закладів у плануванні навчального процесу в умовах, що потребують підвищеної уваги до безпеки.
Раніше стало відомо, що поліціянтки починають чергування у школах Бердичева.