Станом на кінець липня 2024 року більше половини працівників агропромислових підприємств Житомирської області, які є чоловіками, мобілізовані до лав Збройних Сил України. Це серйозно вплинуло на роботу агросектору, повідомила заступниця голови Департаменту агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської ОВА Ніна Добринська в ефірі Українського радіо Житомир.
Велика частина агросектора на Житомирщині втратила працівників
Добринська зазначила, що проблема нестачі кадрів є однією з найгостріших у агросекторі. Незважаючи на те, що багато працівників мобілізовані для захисту держави, це створює значні труднощі в період жнив та підготовки до озимої посівної кампанії. Зокрема, відзначається дефіцит механізаторів, які навчені працювати на сучасній техніці. Нехватка таких спеціалістів ускладнює ефективне проведення польових робіт.
Складнощі та виклики агросектора
Ніна Добринська підкреслила, що дефіцит кадрів відчувається не лише серед механізаторів, але і серед працівників переробної галузі, елеваторів і тваринницьких ферм. З кожним днем ця проблема поглиблюється, оскільки жнива набирають обертів, а заміна навчених працівників є складним завданням. Хоча мобілізація є необхідною для захисту країни, відсутність спеціалістів у агросекторі створює серйозні проблеми. Добринська також підкреслила, що аграрії, які мають досвід роботи на сучасній техніці, можуть стати також і відмінними захисниками держави, що створює певний парадокс ситуації.
Завданням влади залишається знайти ефективні рішення для підтримки агросектора в умовах мобілізації та збереження стабільного функціонування агропромислових підприємств.
Раніше 17-річний диверсант намагався підпалити ТЦК і автомобілі військових на Житомирщині.