На Житомирщині вимагатимуть звільнення керівництва ТЦК після смерті чоловіка

У Раді вимагатимуть звільнення керівництва ТЦК на Житомирщині

Члени тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України вимагатимуть відставки керівництва Звягельського Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК СП) через інцидент із загибеллю 32-річного Сергія Ковальчука з міста Баранівка на Житомирщині.

Критика керівництва ТЦК у зв’язку із загибеллю Сергія Ковальчука: вимоги та розслідування

Народна депутатка Юлія Яцик заявила, що члени тимчасової слідчої комісії Верховної Ради вимагатимуть відставки керівництва Звягельського Територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Вона вказала, що причиною цього вимоги є невідповідність керівника своїм посадовим обов’язкам та недостатня організація його колективу і підлеглих згідно з законом.

Яцик розповіла, що під час засідання комісії представник ТЦК заявив про те, що Сергій Ковальчук був у стані алкогольного сп’яніння під час затримання і сам попросився залишитися у центрі. Однак результати наркологічної експертизи показали відсутність алкоголю в його крові, і ніхто не підтвердив наявність епілептичного нападу.

Висновок лікаря стосовно причини смерті вказує на множинні черепно-мозкові травми зі зміщенням кісток черепа. Керівництво Сухопутних військ уже розпочало службову перевірку, а Нацполіція веде кримінальне розслідування.

Деталі про слідство

Юлія Яцик заявила, що ТЦК не має права втручатися у хід розслідування, але буде відстежувати його хід. Вона повідомила, що вже було розглянуто понад 3200 скарг. Інцидент із загибеллю не єдиний. На минулому засіданні тимчасової слідчої комісії розглянули понад 56 заяв. Планується проведення додаткових засідань, присвячених окремим областям і конкретним порушенням, а також запрошення ВЛК для видачі висновків про придатність осіб, які фактично не мають підстав для мобілізації.

Співрозмовники журналістів, які відвідали село Баранівка, де було поховано Ковальчука, розповіли, що чоловіка доставили до Звягельської лікарні з множинними травмами, і він помер кілька днів після цього.

Батько загиблого сказав, що його син помер і немає більше що додати. За висновками, його син мав переломи кісток черепа і був доставлений до лікарні 29 травня. Вони не бачили, коли приходили вручити повістку, оскільки син жив окремо. За їхніми словами, “швидка” забрала його о п’ятій ранку після епілептичного нападу, спричиненого алкогольним отруєнням. Слідчо-оперативна група кваліфікувала це як самокаліцтво.

У Facebook Звягельського районного ТЦК та СП заявили, що Ковальчука доставили до них 28 травня, і перед цим він кілька днів зловживав алкоголем та мав легкі травми.

Раніше у місті Баранівка Житомирської області мешканці зібралися поблизу 2-го відділу Звягельського районного військкомату та приймальної комісії. Люди висловлюють сумнів у тому, що місцевий мешканець, який пройшов медичну комісію у військкоматі наприкінці травня, помер від епілепсії. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *