На Житомирських “диких” пляжах чисто: журналісти перевірили чистоту 

На Соколовському кар'єрі встановили таблички із закликом не смітити, Житомир, 2 липня 2024 року

За початком купального сезону 2024 року Державна екоінспекція Поліського округу не отримала жодного звернення щодо засмічення територій навколо кар’єрів у Житомирі, де активно відпочивають місцеві мешканці. Про це повідомив державний інспектор Денис Войнаш в інтерв’ю Суспільному.

Журналісти перевірили ситуацію на Соколовському кар’єрі

Загалом, берегова зона була прибрана, за винятком двох порожніх пляшок із-під води та алкоголю та двох сміттєвих пакетів, іншого сміття не було помічено. На березі встановлені таблички з закликами до прибирання і відповідальної поведінки. Житомирянин Євген, активний відпочивальник на цьому кар’єрі, підтвердив, що сміття регулярно прибирають місцеві жителі, рибалки та самі відпочивальники. Хоча в суботу-неділю, коли багато відпочивають, можна помітити трохи сміття, у будні денні території залишаються чистими. 

Марина зі своєю сім’єю відвідує Богунський кар’єр щотижня і відмітила покращення у порівнянні з минулим роком: вона зауважила, що відпочивальники активно збирають сміття в пакети й викидають у спеціальні контейнери. Денис Войнаш також зазначив, що порівняно з минулим роком, коли було виявлено понад 10 стихійних сміттєзвалищ, цього року звернень про засмічення значно менше, що свідчить про певне поліпшення ситуації.

Перевірка стихійних пляжів триває

На жаль, очікування чистоти не виправдалися. На околицях Житомира, біля кар’єрів по вулиці Корольова та Новозаводській, журналісти зафіксували сміття: пластикові пляшки, пакети, обгортки від їжі та інші побутові відходи.

Богунський кар’єр, Житомир, 2 липня 2024 року / фото: Суспільне Житомир/Дмитро Поліщук

Хоча офіційних скарг на засмічення до екоінспекції не надходило, це не означає, що проблема не існує. Можливо, люди просто не хочуть витрачати час на написання скарг, або ж не знають, куди звертатися.

Незалежно від причин, засмічення довкілля несе за собою серйозні наслідки, як для екосистеми, так і для здоров’я людей. Сміття шкодить тваринам, забруднює ґрунт та воду, а також може призвести до виникнення інфекційних захворювань.

Важливо, щоб житомиряни не лишалися байдужими до цієї проблеми. Кожен з нас може зробити свій внесок у збереження чистоти довкілля, просто не смітити та забираючи з собою своє сміття.

Крім того, можна звертатися до Державної екоінспекції Поліського округу з повідомленнями про подібні порушення. Це допоможе екоінспекторам вжити відповідних заходів та притягнути винних до відповідальності.

Контактна інформація Державної екоінспекції Поліського округу:

  • Адреса: м. Житомир, вул. Качинського, 12а
  • Телефон: (0412) 42-24-38
  • Email: polissya@dei.gov.ua

Веб-сайт: polissyareg.dei.gov.ua

Раніше ми публіковали, що в середмісті Житомира знову виявлено несанкціоноване звалище, повідомив заступник начальника Державної екологічної інспекції Поліського округу Сергій Малярчук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *