Бізнесмена з Житомирщини підозрюють у розкраданні 25 млн грн державних коштів

Викрито бізнесмена

Під час досудового розслідування встановлено, що шість фігурантів брали участь у злочинній схемі, в якій вони під видом реалізації бізнес-плану з пакування м’ясної продукції отримали державне кредитування. Замість інноваційного проекту гроші були привласнені та легалізовані.

Фіктивний проєкт з інноваційного пакування м’яса

Слідчі СУ ГУНП області встановили, що 26-річний житель Києва спланував аферу, до якої залучив свою 26-річну співмешканку та рідного дядька. Крім того, він залучив кількох інших спільників з Коростенського району, серед яких був призначений 54-річний житель міста Малина керівником ТОВ, яке мало займатися переробленням м’яса та виробництвом м’ясопродукції.

Група прийняла участь у конкурсному відборі новітніх проєктів у Державній інноваційній фінансово-кредитній установі та отримала кредит у розмірі 24,9 мільйонів гривень для запуску виробництва з інноваційного методу пакування м’яса у Коростенській громаді. Керівники кількох організацій, включаючи громадську, що очолювалася співмешканкою організатора, виступили поручителями.

Проект насправді не був реалізований, і майже 14 мільйонів гривень були переказані на рахунки контрольованих підприємств та фізичних осіб-підприємців під виглядом покупки обладнання. Потім учасники зняли готівку через банкомати та каси банку і розподілили між собою, легалізуючи таким чином кошти.

Директор компанії не відшкодував державі частину кредиту, після чого спільники здійснили фінансові маніпуляції та подали позов до суду про банкрутство.

Розкриття фінансової афери: що відомо про злочинну схему з державним кредитуванням

Порушену схему розкрили співробітники Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області Національної поліції України.

Зараз, зібравши всі необхідні докази, слідчі під керівництвом Житомирської обласної прокуратури оголосили організатору та його п’ятеро спільників підозру у привласненні майна через зловживання службовим становищем та легалізації незаконно одержаного майна.

Згідно з чинним законодавством, їм загрожує позбавлення волі до 12 років з позбавленням права обіймати зазначені посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, а також конфіскація майна.

Раніще працівники державної служби охорони природнозаповідного фонду зупинили порушників заповідного режиму в Поліському заповіднику.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *