На Житомирщині щоденно проводять рейди через заборону збирати чорницю

У заповіднику на Житомирщині проводять рейди

Працівники державної служби охорони природнозаповідного фонду зупинили порушників заповідного режиму в Поліському заповіднику. Ці люди, не зважаючи на заборону, приїхали збирати чорницю на територію заповідника.

Боротьба із порушеннями в Поліському природному заповіднику

На своїй сторінці у Facebook Поліський природний заповідник опублікував інформацію про результати рейду, під час якого було затримано порушників заповідного режиму, які приїхали збирати чорницю. Виконувач обов’язків директора заповідника, Юрій Бруцький, в коментарі зазначив, що щоденно проводяться рейди в заповіднику.

Він також пояснив, що у заповіднику загалом заборонено перебування сторонніх людей, а не лише збір ягід та грибів, риболовлю чи мисливство. Бруцький висловив розуміння того, що місцеві жителі залежать від лісу, проте заповідник має обмежену територію у 20 тисяч гектарів, в той час, як навколишні ліси охоплюють 250 тисяч гектарів.

Порушення заповідного режиму в Поліському заповіднику: штрафи та компенсація

За словами директора Поліського заповідника, Юрія Бруцького, за останній тиждень працівники державної служби охорони природнозаповідного фонду виявили більше десятка порушників на території заповідника, які збирали чорницю. Він зазначив, що внаслідок змін у законодавстві процедура оформлення штрафів стала складнішою, оскільки тепер потрібно викликати поліцію і чекати їхнього приїзду через прикордонне розташування заповідника. Втім, заповідник продовжує складати протоколи на порушників.

Володимир Гермачук, начальник Селезівського природоохоронного науково-дослідного відділення заповідника, додав, що за порушення природнозаповідного режиму порушникам загрожує штраф відповідно до статті 91 адміністративного кодексу. Він також пояснив про нарахування збитків в разі збору ягід, включаючи конфіскацію і виважування зібраного, щоб визначити суму втраченої вартості.

Раніше стало відомо, що в середмісті Житомира знову виявлено несанкціоноване звалище, повідомив заступник начальника Державної екологічної інспекції Поліського округу Сергій Малярчук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *