У Житомирі від Мальованки до вокзалу проклали нову тролейбусну лінію

У Житомирі від Мальованки до вокзалу проклали нову тролейбусну лінію

За кошти гранту Європейського банку реконструкції та розвитку у Житомирі збудовано нову тролейбусну лінію, яка сполучає мікрорайон Мальованка із залізничним вокзалом. Про подію повідомив заступник Житомирського міського голови Олександр Шевчук.

Покращення інфраструктури міста коштом Світового банку

У рамках проєкту закупівлі 50 тролейбусів для міста Житомира банк надав грант у розмірі 2 млн євро шляхом кредитних коштів Європейського банку реконструкції та розвитку. Ці гроші вирішили направити на будівництво малої тролейбусної лінії Мальованка, вартість тендеру на нову тролейбусну лінію в районі – 1 млн 560 тис. євро.

За словами Олександра Шевчука, будівництво тролейбусної лінії почалося наприкінці 2020 року та остаточне завершення проєкту планувалося на кінець 2021 року. Через ряд проблем дату перенесли на червень 2022 року. Від початку повномасштабної війни, активні роботи було припинено, а в серпні 2023 року відновлено.

Мешканці міста отримали 50 нових тролейбусів

Наразі маємо добудований об’єкт, який дозволяє тролейбусам працювати. За маршрутом «Взуттєва фабрика «Крок» – Залізничний вокзал» кожні 17 хвилин курсують чотири тролейбуси. Так прокоментував заступник міського голови.

Як підтверджено документально, Житомир уклав угоду з ЄБРР про надання йому 10 мільйонів євро кредиту на придбання 50 нових тролейбусів.

Нещодавно було опубліковано, що під час візиту на Житомирщину, міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна особисто взяв участь у закладенні фундаменту перших двох будинків для сімей, що переїхали до міста з Херсонщини. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *