На своїй сторінці у соціальній мережі Facebook депутат Житомирської районної ради Олександр Міщенко розкрив інформацію про виявлення неправомірної схеми привласнення земельної ділянки, яка має яблуневий сад, на проспекті Миру в Житомирі. Зазначено, що розмір цієї ділянки становить 0.08 га, і планується її використання для будівництва об’єктів торгівлі.
Як приватна компанія уникнула аукціону при придбанні земельної ділянки з яблуневим садом
Олександр Міщенко, депутат Житомирської районної ради, розкрив на своїй сторінці у Facebook схему, яка включає кілька кроків щодо неправомірного привласнення земельної ділянки з яблуневим садом на проспекті Миру.
У першому етапі міська рада надала дозвіл приватній компанії на встановлення тимчасових споруд (МАФів) на зазначеній території. Наступним кроком було отримання приватною компанією дозволу на користування земельною ділянкою в режимі сервітуту, що стосується яблуневого саду розміром 0.08 га для обслуговування торговельних об’єктів.
Далі компанія отримала дозвіл на викуп цієї земельної ділянки. Остаточним кроком був продаж цієї ділянки міською радою на сесії 21 грудня 2023 року за 400 тис. грн (еквівалентно приблизно 10 тис. доларів США), хоча на відкритому аукціоні її вартість могла б сягати 3-4 мільйони гривень або навіть більше.
Ця схема була спланована для уникнення продажу земельної ділянки через аукціон, де її вартість значно перевищувала б ту, що була встановлена в результаті такої маніпуляції.
Земельний скандал у Житомирі: корупція та привласнення природних ресурсів під час воєнного стану
З морального погляду, продаж земельних ділянок, де росте яблуневий сад на проспекті Миру, 21, є неприпустимим. Ця зелена зона єдиний оазис природи у місті, який необхідно зберегти.
Протягом трьох рішень сесії Житомирської міської ради міський голова Сергій Сухомлин міг ветувати протиправні рішення депутатів, але не скористався такою можливістю. Члени земельної комісії підтримали привласнення яблуневого саду, що стало частиною систематичного земельного дерибану в місті, організованого чиновниками, включаючи мера Сухомлина.
Наприкінці квітня 2024 року, Житомирська окружна прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом розтрати земельної ділянки у воєнний період, що підтверджує глибокий рівень корупції в місцевій владі.
Стаття 191 Кримінального кодексу України регулює випадки привласнення, розтрати або заволодіння майном через зловживання службовим становищем. Частина 4 цієї статті передбачає підвищені покарання для вчинення таких дій у великих розмірах або в умовах воєнного або надзвичайного стану. Особа, визнана винною, може бути позбавлена волі на строк від п’яти до восьми років, а також позбавлена права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Раніше Сергій Сухомлин відвідав Німеччину для участі у Міжнародній конференції з відновлення України (Ukraine Recovery Conference – URC2024), що проходила у Берліні 11-12 червня 2024 року та поділився результатами свого візиту у відеозверненні.