Як влада реагує на запит про демонтаж пам’ятника героя твору російського письменника в Житомирі

Як влада реагує на запит про демонтаж пам’ятника героя твору російського письменника в Житомирі

У квітні 2024 року, експерти Українського інституту національної пам’яті (УІНП) вважали об’єкти, що вшановують російського письменника Михайла Булгакова, втіленням імперської символіки та пропагандою. Журналісти звернулися до місцевої влади Житомира, щоб дізнатися, чи мають намір вони демонтувати пам’ятник “Ларіосіку – кузену з Житомира”, встановлений у центрі міста за приватні кошти у 2007 році.

Дослідження пам’ятників та їх історичного контексту: що каже влада Житомира

За даними начальника управління культури та туризму Житомирської ОВА, Анатолія Душка, питання щодо пам’ятника уже перебуває на розгляді. У травні 2024 року журналісти повторно звернулися до Департаменту містобудування та земельних відносин Житомирської міськради з запитом про майбутнє пам’ятника “Ларіосіку – кузену із Житомира”. Відповідь на запит вказує на те, що питання про демонтаж пам’ятника не розглядалося на комісії з топоніміки. У документі також надано історичну довідку щодо прототипу героя твору Михайла Булгакова, Миколи Судзіловського, який був реальною особистістю і був розстріляний більшовиками після невдалих спроб еміграції.

Ольга Бронштейн, заступниця директора департаменту містобудування та земельних відносин міської ради та головна архітекторка Житомира, підкреслила, що пам’ятник “Ларіосіку – кузену із Житомира” входить до Переліку нещодавно виявлених об’єктів культурної спадщини.

Пам’ятник “Ларіосіку – кузену із Житомира”: що кажуть експерти

Вона заявила, що згідно з розпорядженням голови Житомирської обласної державної адміністрації від 23 грудня 2020 року №694 “Про занесення недавно виявленого об’єкта до Переліку об’єктів культурної спадщини”, пам’ятник Михайлу Булгакову — “Ларіосіку – кузену із Житомира”, розташований за адресою: вулиця Київська, 13 у місті Житомирі, був включений до Переліку недавно виявлених об’єктів культурної спадщини як монументальне мистецтво, що датується 2007 роком. 

В департаменті пояснили, що вилучення об’єкта культурної спадщини з Переліку можливе лише за умови, що Міністерство культури відхилило занесення об’єкта до Державного реєстру нерухомих пам’яток України з мотивів його несумісності з критеріями, встановленими для об’єктів культурної спадщини. Рішення про вилучення об’єкта з Переліку приймається у формі відповідного розпорядчого документа відповідного органу. Вона додала, що з урахуванням цих обставин та факту того, що пам’ятник “Ларіосіку — кузену із Житомира” увійшов до Переліку нещодавно виявлених об’єктів культурної спадщини, питання щодо його демонтажу може бути розглянуто лише після вилучення його з цього Переліку.

Раніше стало відомо, що у Житомирі впроваджують проєкти для збільшення потужностей з виробництва електроенергії. Про це в інтерв’ю повідомив міський голова Житомира Сергій Сухомлин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *