Житомир планує заборонити їзду електросамокатів по Михайлівській

Електросамокати у Житомирі

У Житомирі зростає кількість травмувань серед місцевих мешканців, які користуються електросамокатами. Питання регулювання цього виду транспорту у місті залишається невирішеним, але влада планує вжити заходів для розв’язання цієї проблеми. Зокрема, 12 червня, відбулася зустріч у Житомирській міській раді з представниками прокатів електросамокатів, про що розповів журналістам заступник міського голови Олександр Шевчук.

Управління рухом електросамокатів у Житомирі: пропозиції та вимоги міської ради

Заступник Житомирського міського голови Олександр Шевчук зазначив, що сьогодні питання регулювання використання електросамокатів у місті залишається невирішеним, оскільки транспортні засоби цього типу ще не включені в правила дорожнього руху. Він також повідомив про наявність законопроєкту, який має на меті врегулювати ці питання між міською владою і бізнесом з прокату електросамокатів. 

Шевчук підкреслив необхідність встановлення правил щодо використання самокатів в нічний час, регулювання місць їх паркування та ідентифікації осіб, які ними користуються, з метою уникнення адміністративної відповідальності у випадку ДТП. Він також висловив бажання, щоб керування електросамокатами здійснювали тільки повнолітні особи й вони утримувалися від руху по пішохідних зонах, таких як вул. Михайлівська та Новий бульвар, де активно відпочивають батьки з дітьми.

Конструктивний діалог із компаніями: міська рада очікує відповідей протягом наступного тижня

Наразі у Житомирі діє чотири компанії, які пропонують електросамокати в оренду. Заступник міського голови Житомира підкреслив, що спочатку було три компанії, а четверта повідомила сьогодні, що не зможе бути присутня на зустрічі, тому з ними будуть звертатися письмово. Він також зазначив, що трьох представників достатньо для початку конструктивного діалогу. Міська рада очікує відповіді від представників компаній протягом наступного тижня. За його словами, компанії зобов’язалися протягом тижня розглянути питання і подати відповіді. Він також висловив бажання укладати меморандуми, як це робиться у деяких містах, щоб зобов’язання відповідали правилам і умовам міста.

У розмові з журналістами представник однієї з компаній, яка надає електросамокати в оренду, заявив, що наразі вони аналізують пропозиції влади й поки не готові коментувати ситуацію.

Вже 7 червня на початку позачергової сесії Житомирської міської ради депутати висловили занепокоєння щодо використання електросамокатів у місті.

Так, 28 травня 2023 року на пішохідній вулиці Михайлівській у Житомирі молодий чоловік на електросамокаті збив 7-річного хлопчика, якому надали медичну допомогу без ушпиталення в обласній дитячій лікарні. Під час звіту 30 травня 2023 року мер Сергій Сухомлин розповів, що муніципальна інспекція Житомирської міської ради намагалася контролювати рух на електросамокатах по місту, однак ця робота стала причиною кримінального провадження проти інспекторів.

В контексті повідомлялось, що 11 червня, до лікарні у Романівці було госпіталізовано чотирирічну дитину, яка поїла сирі гриби. Інформацію про це надав лікар-анестезіолог з палати інтенсивної терапії Олег Пащинський.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *