Естонія готується до запуску ряду нових ініціатив для відновлення на Житомирщині

Естонія готується до запуску ряду нових ініціатив для відновлення на Житомирщині

Естонія продовжує підтверджувати свою відданість як союзник України, зокрема Житомирської області, надаючи гуманітарну та фінансову допомогу після розпочатку повномасштабної агресії.

Естонська допомога: від спільних нарад до реконструкції лікарні й житлових ініціатив

Упродовж чотирьох днів представники Естонії, очолювані Міністром закордонних справ Маргусом Цахкна, відвідали ряд об’єктів та провели ключові зустрічі. Важливим візитом делегації була поїздка до Коростенської територіальної громади, де відбулася спільна нарада з обговорення можливостей реалізації проєктів відновлення. Особливу увагу зосереджено на проєкті будівництва сучасного укриття для вихованців місцевого центру соціальної підтримки дітей та сімей “Віри, Надії, Любові”. 

Також делегація відвідала Бердичівську міську лікарню, де розглядалася можливість співфінансування реконструкції та закупівлі реабілітаційного обладнання. На завершення поїздки, разом з Першою леді України Оленою Зеленською, естонська делегація зустрілася з родиною Мельників з Донеччини, що отримала новий будинок від Фундації “Адреса дитинства”.

Житомирська область та Естонія зближаються для втілення гуманітарних та соціальних проєктів

У Житомирській області відбулася історична зустріч між Віталієм Бунечком, керівником ОВА, та делегацією з Естонії. Під час цього заходу укладено важливий меморандум між Житомирською обласною військовою адміністрацією, Овруцькою міською радою та Центром міжнародної співпраці та розвитку Естонії. Він стосується реалізації нових проєктів відновлення на Житомирщині, зокрема реконструкції приміщення в Овручі для внутрішньопереміщених осіб.

Незабутнім елементом цього візиту стала церемонія закладання капсули з дитячими малюнками та побажаннями естонських представників у фундамент будівель, що будуються для дитячих будинків сімейного типу. Ці будинки створюються для сімей, що переїхали з Херсонщини, за підтримки уряду Естонії.

Всього планується зведення трьох таких дитячих будинків сімейного типу у Житомирській громаді за кошти уряду Естонії. Вони мають бути готові протягом пів року. Не лише співпраця на рівні проєктів, а й вшанування пам’яті Героїв України, яке відбулося під час візиту делегації до пам’ятника «Захисникам України у війні з російським агресором», підкреслюють важливість та глибину співробітництва між країнами.

Раніше стало відомо, що під час візиту на Житомирщину, міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна особисто взяв участь у закладенні фундаменту перших двох будинків для сімей, що переїхали до міста з Херсонщини. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *